4ZÁŘÍ

Recenze a porovnání nových sluchátek Bang & Olufsen H9 3rd Gen s H9i

Sluchátka H9 3rd Gen jsou nástupcem již kultovních H9i. Jak nejnovější model vypadá v porovnání se svým předchůdcem? Co se zlepšilo a co zhoršilo? Zvládne každodenní aktivity? Denon Store vše přezkoumal a oba modely otestoval v terénu. Zveme vás ke čtení.

Nedávno do našeho salonu Denon Store dorazila nejnovější sluchátka od Bang & Olufsen - Beoplay H9 3rd Gen – a my jsme se je okamžitě rozhodli vyzkoušet. Jak již bylo zmíněno, jedná se o nástupce vynikajícího modelu H9i, který vstoupil na náš trh v loňském roce. Kdo již narazil na značku B&O, dobře ví, že je vždy spojována s vysoce kvalitním zvukem a perfektním zpracováním svých produktů. Jak je tomu v případě H9 3rd Gen?

Abychom nalezli odpověď na výše uvedené otázky, rozhodli jsem se vyzkoušet oba modely sluchátek. Doprovázeli nás při všech každodenních činnostech.

 

Jedná se o produkt třídy premium?

Začněme tím, co najdeme v krabici. Stejně jako u modelu H9i je u třetí generace součástí balení (samozřejmě kromě sluchátek) i pouzdro, nabíjecí kabel, adaptér do letadla a kabel jack. Sluchátka byla jako obvykle vyrobena z materiálů nejvyšší kvality. Hliník v kombinaci s pravou kůží dává pocit prestiže. Je jasně cítit, že se v našich rukou ocitl produkt premium.

H9 3rd Gen.

Nástupce se liší designem a funkcemi. Dotykový panel na pravém sluchátku je nyní zdokonalen a ovládání je díky využití nových detailů ještě snadnější. Na levém sluchátku si kromě vypínače všimneme nového tlačítka. Používá se pro aktivaci výchozího hlasového asistenta (např. Apple Siri, nebo Google Assistant). K dispozici je také vylepšený transparentní režim, ale o tom až za chvíli.

 

Aktivní potlačení hluku – bude fungovat při jízdě na kole?

Po připojení k telefonu jsme dali sluchátkům několik hodin na „rozehrání se“. Díky tomu byl srovnávací test spolehlivější.

Vzali jsme si sluchátka s sebou na kolo. První na řadu přišel model H9i - zapnuli jsme ANC spolu s naší oblíbenou hudbou a vyjeli jsme. Sluchátka známe velmi dobře, ale pokaždé nás překvapí. Kvalita zvuku je opravdu na velmi vysoké úrovni. Široká hudební scéna a způsob, jakým jsou frekvence odděleny, jsou prostě ohromující. Aktivní potlačení hluku neovlivňuje negativně změnu barvy a díky tomu je možné se při poslechu izolovat od nežádoucího hluku.

Po chvíli jsme sluchátka vyměnili. Naszaení na hlavu, zapnutí ANC... a WOW! Byli jsem si jisti, že úroveň izolace hluku v předchůdci je nepřekonatelná. Mýlili jsme se. V H9 3rd Gen je funcke ANC opravdu skvělá. Něco, co musíte slyšet (nebo spíše neslyšet) osobně. U některých sluchátek s tímto režimem můžete při zapnuté redukci hluku cítit specifický tlak, ale u sluchátek B&O ne. Doslova nás odstřihávají od okolního světa a navíc to dělají velice přirozeně.

H9 3rd Gen.

Po krátkém šoku jsme spustili stejný seznam skladeb a vydali se na cestu. Model H9 3gen nás znovu překvapil. Ve srovnání s předchůdcem lze rozdíly slyšet všude. Rozdělení zvuku je ještě lepší, střední pásmo je výraznější, no a ten bas - není dominantní, je dobře kontrolovaný, klesá velmi nízko, je plastický, téměř hmatatelný. Díky novému basovému portu jsou nízké frekvence opravdu chválihodné - inženýři B&O odvedli skvělou práci. Další bod pro třetí generaci.

 

Co je to transparentnost u sluchátek?

Další test jsme udělali na vlakové stanici, protože jsme chtěli vyzkoušet zmíněný transparentní režim – je to míchání zvuku z okolního prostředí ve sluchátkách. Díky této funkci nemusíme sluchátka sundávat z hlavy, když chceme slyšet důležitou zprávu. Stačí jeden dotek a slyšíme všechno kolem.

V tomto ohledu funguje model H9i dostatečně. Okolí je dobře slyšet, některá hlášení a zvuky jsou však velmi tlumené. Např. když jste upozorněni na blížící se vlak uvnitř budovy, je hlášení srozumitelné. Na peroně je však většinou potřeba sluchátka sundat.

H9 3rd Gen.

Výměna sluchátek ale situaci zvrátila. Transparentní režim funguje tak dobře, že na sluchátka zapomenete.

Hlášení, konverzace i celé okolní prostředí lze dokonale slyšet. Lidé odpovědní za vytvoření takových sluchátek opět zaslouží medaili.

 

Co se ještě změnilo?

Životnost baterie při střední hlasitosti je v novém modelu až o 7 hodin delší. Z generace na generaci se doba poslechu na jedno nabití znatelně zvyšuje. Velmi velké plus pro H9 3rd Gen.

Přejdeme nyní k pohodlí při používání. Oba modely sluchátek jsou skvělé, nepřekáží, netlačí. Jsou opravdu velmi pohodlné.

H9i

Závěrem lze říci, že nová generace vlajkových sluchátek od B&O porazila svého předchůdce téměř ve všech ohledech. Model H9 3rd gen je ideálním nástupcem, ukazatelem dokonalosti, kvality zpracování a především zvuku.

H9 3rd Gen.

Doporučujeme každému, kdo potřebuje fenomenální zvuk, vysoce kvalitní materiály a nejnovější technologie. Zveme vás do prodejny Denon Store, kde si můžete zmíněné sluchátka sami vyzkoušet a porovnat.

Facebook