Domů

Domů

Filtrovat podle

Cena

Cena

  • 10 190,00 Kč - 359 991,00 Kč

Barva

Barva

Bestsellery

Bestsellery
HI-FI - ZESILOVAČE
Zobrazení 1-9 z 9 položek

HiFi zesilovače se v posledních letech staly velmi oblíbenými. Stojí za zmínku, že hlavním úkolem stereo zesilovače je zesílit zvukový signál a předat jej reproduktorům.

Parametry zesilovače
Nejdůležitějším parametrem je samozřejmě výkon, který lze dodat do reproduktorů. Ne každý si uvědomuje, že tento výkon musí být přizpůsoben potřebám reproduktorů. Hlavním pravidlem je, že by neměl být vyšší než maximální výkon reproduktorů. V praxi se obvykle jedná o nižší výkon. Obecně platí, že pro stojanové reproduktory stačí 15 wattů, zatímco pro podlahové reproduktory bude vhodný výkon 50 wattů. Důležitou roli hrají také samotné reproduktory a velikost místnosti. Nelze popřít, že integrované zesilovače jsou nejčastějším řešením, které se v této kategorii zařízení vyskytuje. V jejich šasi je umístěn vlastní zesilovač, tj. výkonový zesilovač a řídicí stupeň.
V prodeji lze nalézt tři skupiny integrovaných zesilovačů, a to: lampové provedení, zesilovače založené na tranzistorech a hybridní modely, které kombinují výhody obou typů. Dá se říci, že tranzistorové stereofonní zesilovače jsou v současné době nejoblíbenější konstrukcí, a to především díky své univerzálnosti. Zaručují správné množství výkonu pro pohon wooferů, které se vyznačují vysokými nároky. Za doporučení stojí zesilovač Marantz, který je opravdu kvalitní. Lampové zesilovače jsou méně výkonné než tranzistorové zesilovače. Ty budou dobře spolupracovat s reproduktory s vysokou účinností. Samozřejmě můžete najít i výkonnější lampový zesilovač, pro který bude výběr reproduktorů jednodušší. Pak však musíte počítat s tím, že výdaje budou podstatně vyšší.
Je také třeba mít na paměti, že elektronky se časem opotřebovávají a je třeba je vyměnit. Přesto charakteristický lampový zvuk mnoho lidí ocení. Za zmínku stojí také hybridní zesilovač, který ve svém pouzdře obsahuje jak elektronky, tak tranzistory. Obvody ve výkonovém zesilovači jsou založeny na tranzistorech, zatímco elektronky jsou umístěny v sekci předzesilovače. Výsledkem je vyšší výkon než v typickém lampovém zesilovači a teplejší zvuk.

Výběr integrovaného zesilovače
Ti, kteří plánují koupi integrovaného zesilovače, by měli věnovat pozornost jeho vybavení. Správné vybavení umožňuje rozšířit funkčnost zařízení. I když ze začátku nevyužijete všechny funkce, mohou se v budoucnu ukázat jako velmi užitečné. Lze předpokládat, že zvuk stereo systému do značné míry závisí na výběru konstrukce zesilovače. Opravdu dobrý zvuk mohou poskytnout modely využívající elektronky.
Integrované zesilovače zaručují detailnost a vynikající podání barvy hudebních nástrojů. Zvuk reprodukovaný lampovými zesilovači se vyznačuje určitou vřelostí a přirozeností. Třída provozu a použité součástky ovlivňují zvuk polovodičového modelu. Dále jsou to otázky funkčnosti a obsluhy zařízení. Někteří tvrdí, že modely na bázi tranzistorů jsou bezproblémové a zajišťují stabilní provoz audiosystému po mnoho let. Pokud jde o modely založené na elektronkách, je třeba vzít v úvahu možnou výměnu elektronek. Zařízení založená na elektronkách, která mají méně konektorů různých typů, jsou zpravidla méně funkční.

Kontrola zařízení
Před konečným rozhodnutím o koupi se také vyplatí zařízení zkontrolovat. Je dobré vyzkoušet různé konstrukce integrovaných zesilovačů. Ve skutečnosti hraje každý model jinak, ale rozdíly jsou velmi malé. Marantz je společnost, kterou by měl znát každý fanoušek hudby a dobrého zvuku. Audiofilové si tuto značku chválí pro její spolehlivost a špičkový zvuk.
Nejlepší je používat osvědčené a renomované výrobce, kteří jsou na trhu již mnoho let a mají pozitivní pověst. Za zmínku stojí zejména skutečnost, že elektronky se vyznačují dlouhou životností, kterou lze odhadnout až na několik tisíc hodin. V konečném důsledku to závisí na typu elektronky a také na tom, jak často je audiosystém používán. Nelze popřít, že postupem času mohou elektronky ztrácet své vlastnosti a vnášet do audiosystému další šum a zkreslení. Když si něčeho takového všimnete, pak byste se měli rozhodnout pro jejich výměnu. Více informací o tomto tématu naleznete na internetu.
Stojí za zmínku, že i když elektronky v zesilovači neztratí své parametry, lze je vyměnit. Tímto způsobem můžete se zvukem a zařízením experimentovat. Pokud vyměníte elektronky za modely s jinými vlastnostmi, ovlivníte tím, jak bude váš stereo systém nakonec znít. Musíte však mít na paměti kompatibilitu náhrad s elektronkami instalovanými v zesilovači.

Skrýt Rozvinout