Podlahová reprosoustava OBERON 5
   Podlahová reprosoustava OBERON 5
   Podlahová reprosoustava OBERON 5
   Podlahová reprosoustava OBERON 5

   Podlahová reprosoustava OBERON 5

   22 990,00 Kč14 990,00 Kč Cena za pár

   11 495,00 Kč7 495,00 Kč Cena za položku

   Včetně DPH
   Ušetříte 8 000,00 Kč

   Nejnižší cena v období 30 dní před aktuální akcí: 9 995,00 Kč -2 500,00 Kč

   Nejnižší cena za posledních 30 dní

   Barva :
   Množství :

   Produkt je dostupný v jiných variantách

   • Až 5 let zárukaAž 5 let záruka
   • Doprava zdarma od 1000 KčDoprava zdarma od 1000 Kč
   • 14 dní na vrácení zboží14 dní na vrácení zboží

   Určeno pro ty, kteří požadují nejčistší výkon z reproduktorů - elegantní reprosoustava DALI OBERON 5 obsahuje dva 5¼" nízkotónové měniče vyztužené dřevěnými vlákny kombinované se sériovým 29mm výškovým měničem s ultralehkou měkkou kopulkou s širokým rozptylem, které společně vytváří detailní, zřetelný a poutavý zvuk.

   Díky hlubokým basům, přesně definovanému střednímu rozsahu a neuvěřitelně jasným výškám zvládne OBERON 5 jakoukoli hudební nebo filmovou zvukovou stopu.

   Co přináší série OBERON?

   Série DALI OBERON stanovuje nové standardy pro cenově dostupné reprosoustavy. Jedná se o první reprosoustavy své třídy, které jsou vybaveny patentovanou technologií SMC (Soft Magnetic Compound) od společnosti DALI. Díky tomu je maximálně omezeno nelineární magnetické zkreslení, takže si můžete užít poslech vaší oblíbené hudby v zcela jedinečný způsob. Vybaveny jsou velikostí nadprůměrnými výškovými reproduktory a středobasovými reproduktory s širokým spektrem rozptylu. K dosažení takového rozptylu pomáhají zvolené materiály měničů, návrh křížení a konstrukční geometrie aplikovaná v celé této sérii. To zajišťuje skvěle integrovaný zvuk i při poslechu pod velkým úhlem mimo osu. Všechny reproduktory DALI jsou tedy navrženy tak, aby se nemusely natáčet přímo na posluchače – jejich zvuk si vás vždy najde sám. Dalším velkým plusem je výrazné snížení harmonického zkreslení a difrakce způsobující zkreslení frekvence.  Takzvanou třešínkou na dortu je jejich působivý dánský design. Součástí celé série DALI OBERON je kompaktní regálová reprosoustava, nástěnná reprosoustava, dva modely podlahových reprosoustav a reprosoustava centrální.

   Patentovaná technologie SMC

   Technologie SMC, neboli Soft Magnetic Compound, je založena na magnetických granulích se speciálním povlakem, které mají vysokou magnetickou a nízkou elektrickou vodivost. Jejich předností je to, že je lze tvarovat do libovolného tvaru. Díky použití disku SMC v magnetickém obvodu je výrazně sníženo mechanické zkreslení, díky čemuž na vás čeká větší potěšení z poslechu, uvolněný středový rozsah a překvapivé množství detailů.

   Výškový reproduktor

   Speciálně vyvinutý nový výškový reproduktor s ultralehkou, měkkou kopulkou o průměru 29 mm přináší větší šířku pásma v oblasti nižších frekvencí a je tak zajištěna optimální frekvenční naváznost výškového na středobasový reproduktor. Díky tomu je dosaženo velice dobře vyváženého a koherentní pásma vyšších středů. Membrána je vyrobena z ultralehké tkaniny s hmotností 0,060 mg na mm2, což je zhruba poloviční hmotnost než u používaných materiálů pro většinu kopulek výškových reproduktorů na trhu. Přední část výškového reproduktoru má mělký zvukovod a její návrh vychází z podobné geometrie, jaká byla použitá u výškových reproduktorů vyšších modelových řad Opticon a Rubicon. Tím jsou zajištěny ideální podmínky pro práci měkké kaloty výškového reproduktoru. Zvuk se vyznačuje nízkým zbarvením a širokým vyzařovacím úhlem.

   Středobasový reproduktor

   Stejně jako u ostatních reproduktorů značky DALI jsou reproduktory modelové řady OBERON navrženy tak, aby poskytovaly jemné středy a basy. Kužel středobasového měniče je vyroben z jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny. Jedná se o spojeni s tuhou, lehkou strukturu, která má pozitivní vliv na pásmo středů i basy. Díky nízkoztrátovému zavěšení membrány je umožněna reprodukce hudby s vysokou přesností, kdy je slyšet opravdu każdy detail. Speciální technologie SMC použitá v magnetickém obvodu výrazně zlepšuje rovnoměrnost magnetického pole a snižuje mechanické zkreslení.

   Moderní design a všestranné použití

   Nový design předních mřížek se zaoblenými hranami dodává celé reproduktorové sérii OBERON vizuální lehkost a moderní design. DALI umožňuje jednoduchou integraci reprosoustav do každé místnosti vaší domácnosti, a to i díky tomu, že se díky širokému spektru rozptylu nemusejí reprosoustavy natáčet přímo na uživatele. Každý model reprosoustav je ideálně vhodný pro stereo poslech i domácí kino a je schopen zaplnit hudbou jakýkoliv interiér - od malé pracovny až po velké obývací pokoj. Výsledkem je vždy vysoce kvalitní zvuk. Modely ze série DALI OBERON jsou k dispozici jsou ve čtyřech provedeních - černém, bílém, tmavém ořechu a světlém dubu - a sladěny jsou s matným černým nebo bílým čelním panelem.


   Parametry a specifikace

   Typ 2pásmová reprosoustava
   Frekvenční rozsah (±3 dB) 39 - 26 000 Hz
   Citlivost (2,83 V/1 m) 88 dB
   Nominální impedance 6 Ω
   Maximální akustický tlak 108 dB
   Doporučený výkon zesilovače 30 - 150 W
   Dělící frekvence 2 400 Hz
   Vysokotónový měnič 1x 29 mm měkká kopule
   Nízkotónové měniče 2x 5¼"
   Typ kontrukce Zadní bassreflex
   Frekvence ladění Bassreflex 43 Hz
   Vstupy pro připojení Single
   Doporučené umístění Podlaha
   Doporučená vzdálenost od stěny k zadní straně reproduktoru: 15 - 80 cm

   DALI
   OBERON5OAK

   Datový list

   Záruka
   24 měsíců
   Prodloužená záruka
   60 měsíců

   Specifická označení produktů

   ean13
   5703120109633
   Nové
   5.005.005.005.005.00

   Avatar Zbyněk E.
   19.08.2023
   Výhody:
   Super zvuk

   Zdroj recenzí pochází z nákupního portálu Heureka

   Číst více

   Zákazníci, kteří koupili tento produkt, si také zakoupili:

   10 další zlevněné produkty v kategorii: